O nas

logo-big
Od 2009 roku z Wami!

„Baby at home” to miejsce gdzie można pozostawić malucha na cały dzień pod opieką wykwalifikowanej kadry.  Dziecko przebywa w domowej atmosferze , w małej grupie dzieci. Nasza grupa to maksymalnie 20 dzieci, co stwarza warunki indywidualnego podejścia do każdego malucha i poświęcenie mu niezbędnej uwagi.

W „Baby at home” dziecko przebywa w towarzystwie rówieśników, dzięki czemu może rowijać swoje umiejętności społeczne ; poznawać nowych kolegów i koleżanki, „uczyć się życia” i działania w grupie. Maluch stawiając swoje „pierwsze kroki w wielkim świecie” nie jest sam , ma swoją grupę rówieśniczą, która go wspiera. Dzieci w grupie uczą się wzajemnie od siebie, równocześnie ze sobą rywalizują, co rozwija poczucie własnej wartości i uczy samodzielności.
W „Baby at home”   każde dziecko jest naszym Specjalnym Gościem traktowanym z godnością i szacunkiem.

Trzeba jednak pamiętać , że „Baby at home” nie jest  domem , a nic nie zastąpi dziecku domu rodzinnego i czasu spędzonego z rodzicami.

Nasza kadra

Kadra naszych doświadczonych wychowawczyń:
null
mgr Żaneta Barycka
wychowawczyni
kierowniczka oddziału w Śledziejowicach
Z wykształcenia pedagog, ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym studia wyższe na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku pedagogika i studia podyplomowe z Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Akademii Ignatianum w Krakowie. Ukończyłam kurs wychowawców półkoloni i koloni. Pochodzę z województwa Świętokrzyskiego. Pracę w żłobku Baby at Home rozpoczęłam w czerwcu 2015 roku i jestem bardzo dumna z tego, że mogę tu pracować. Jest to dla mnie wyzwanie, które pozwala zdobywać nowe doświadczenie i wiedzę zarówno od dzieci, rodziców jak i koleżanek z pracy. Jako wychowawca staram się ukazywać dzieciom świat pełen szacunku i tolerancji. Ważne jest dla mnie indywidualne podejście do dziecka, ponieważ każde z nich jest inne, wspólnie odkrywamy jego możliwości, umiejętności i wspólnie pokonujemy trudności. W swojej pracy kieruję się zasadą systematyczności, konsekwencji i staram się taką postawę utrwalać u najmłodszych. Pragnę, aby każde doświadczenie zdobyte na „moim dworze”, było wspaniałym przeżyciem na „Państwa polu” Praca z maluszkiem to nie tylko zawód dla mnie, ale przede wszystkim ogromna pasja. Jestem osobą ciepłą, radosną, napełnioną pozytywną energią, lubię pomagać innym i jestem oddana swojej pracy całym sercem. Staram się, aby każdy minuta spędzona u nas przyniosła dziecku wiele radości i mogła wpłynąć na jego wszechstronny rozwój, ponieważ każdy postęp, nowy krok w przód dziecka jest najwspanialszą nagrodą dla nauczyciela.
Izabela Ostańska
wychowawczyni
Swoją przygodę w pracy z najmłodszymi rozpoczęłam 3 lata temu. Wtedy – jeszcze jako studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej miałam okazję uczyć się i doświadczać dziecięcego świata. Obecnie, posiadając pełne uprawnienia nauczycielskie nadal pragnę się rozwijać nie tylko w teorii ale i praktyce – poprzez pracę, zabawę i codzienne smutki Małych Ludzi. To obcowanie z nimi pozwala patrzeć na świat z fascynacją i nigdy niegasnącą ciekawością. W swojej pracy staram się nie prowadzić, ale iść ramię w ramię – umożliwić samodzielne odkrywanie i badanie będąc cały czas obok. Służyć radą i wsparciem, cieszyć się z każdego sukcesu i motywować w razie porażki. Tylko w atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania dziecko może w pełni rozwinąć skrzydła a nauczyciel czerpać radość z wykonywanej pracy. Prowadzone przeze mnie zajęcia z elementami gry na gitarze, język migowy czy aktywność plastyczno-techniczna w sposób urozmaicony umożliwiają dzieciom naukę poprzez swobodny i pełen ekspresji kontakt ze sztuką.
Natalia Dziki
wychowawczyni
Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna. W mojej pracy staram się przekazać dzieciom najważniejsze wartości w życiu, dać poczucie bezpieczeństwa, oraz dać szanse na poznanie nowych rzeczy. Praca z dziećmi wymaga ode mnie stałego poszerzania swojej wiedzy, uśmiechu i zaangażowania. Satysfakcjonujące dla mnie jest, kiedy Dziecko chętnie uczestniczy w zajęciach oraz coraz sprawniej wykonuje powierzone mu zadania, dzięki czemu z uśmiechem może pochwalić się swoimi umiejętnościami. W swojej pracy staram się organizować zajęcia, gdzie Dziecko może bawić się różnymi materiałami plastycznymi poprzez, które może wyrazić siebie, oraz zajęcia gimnastyczne na których może uwolnić swoją dziecięcą energie. Staram się, aby każdy dzień w naszym Mini Żłobku był dla dziecka wyjątkowy, pełen radości, aby każde Dziecko codziennie z uśmiechem chciało do niego wracać.
Edyta Dzięgiel
wychowawczyni
kierowniczka oddziału w Wieliczce
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły im. Bogdana Jańskiego w Krakowie, na kierunku Pedagogika Opiekuńczo Wychowawcza. Prywatnie mamą dwóch cudownych córek: Natalii i Magdaleny. Jestem osobą empatyczną i otwartą, pozytywnie nastawioną do świata. Łatwe nawiązywanie kontaktów z dziećmi, cierpliwość oraz duża komunikatywność to istotne cechy, które pomagają mi w relacjach z najmłodszymi. Praca z nimi to działanie w które wkładam mnóstwo energii, zaangażowania i radości. Daje mi ona dużo satysfakcji, inspiracji i wiedzy jak również motywuje mnie do ciągłego podnoszenia kwalifikacji aby w jak najlepszy sposób zrozumieć świat dziecka i móc za nim podążać. Uważam, że to co najpiękniejsze można znaleźć właśnie w najmłodszych. W każdym małym człowieku kryje się autentyczność, kreatywność i zaangażowanie, a przede wszystkim ogromna radość życia. Zdaję sobie sprawę, że pracując z dziećmi otrzymuję coś naprawdę wyjątkowego i pięknego. Wiem, że jestem obdarzona ogromnym kredytem zaufania dlatego dokładam wszelkich starań aby dać z siebie jak najwięcej. Uwielbiam ruch i muzykę dlatego prowadzę zajęcia z rytmiki, które bardzo dobrze wpływają na ogólny rozwój dziecka. Największą nagrodą i satysfakcją dla mnie jest uśmiech dziecka oraz zdobywane przez niego nowe umiejętności.
Monika Gicala
Opiekunka dziecięca
Praca w żłobku jest dla mnie nowym celem i przygodą w życiu. Chciałabym zapewnić fachowe prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych. Codziennie troszczę się o stan zdrowia i prawidłowy rozwój fizyczny dzieci przez zapewnienie im odpowiedniej opieki i pielęgnacji. Kurs „Opiekuna żłobkowego” który ukończyłam pozwolił mi dogłębnie poznać elementy prawidłowego rozwoju małego człowieka. Niezwykłe jest to, jak dziecko rośnie, uczy się i zdobywa nowe umiejętności, a my dorośli uczestniczymy w tym i w odpowiednim momencie pomagamy, tak aby nic nie zakłóciło tego procesu. Świat dziecięcej wrażliwości, wyobraźni i ekspresji, to dla mnie nie wysychające źródło inspiracji do codziennych działań w pracy i w życiu prywatnym gdzie czekają na mnie dwie wspaniałe córki Liliana i Nadia. Każda chwila w której mogę obserwować i jednocześnie uczestniczyć w rozwoju dzieci, patrzeć na ich radości i smutki jest dla mnie bezcenne. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem dziecka, miłością, wsparciem i zrozumieniem. Jestem osobą otwartą i radosną dzięki czemu łatwo nawiązuję kontakt z dziećmi. Planuję dalej pogłębiać swoją wiedzę i dokształcać się aby jak najlepiej móc spełniać się w tym zawodzie.
Joanna Solecka
wychowawca
Jestem absolwentką studiów pedagogicznych o specjalności Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza oraz Interwencja Wychowawcza. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki Przedszkolnej. Praca z Dziećmi to dla mnie ogromna radość. Wielkiej satysfakcji dostarcza mi dostrzeganie jak dziecko z dnia na dzień czyni postępy. Posiadam łatwość w nawiązywaniu kontaktu z dziećmi co wpływa w korzystny sposób na ich rozwój. Jestem osobą empatyczną, cierpliwą i opanowaną. Mam dwóch synów a doświadczenia jakie pozyskuję w procesie wychowywania własnych dzieci na pewno w dużym stopniu ułatwiają dostrzeganie oraz wczucie się w potrzeby Dzieci. Uważam, że w pracy z Dziećmi najistotniejszą rzeczą jest zapewnienie Im poczucia bezpieczeństwa, aby mogły „otworzyć się” na nowe dotąd nieznane doświadczenia. W pracy z ,,naszymi Dziećmi” wykorzystuję umiejętności artystyczno-techniczne, wokalne i językowe. W żłobku prowadzę zajęcia z j. angielskiego. Zależy mi, aby Dzieci czerpały dużo radości podczas zajęć, a rodzice cieszyli się z prawidłowego rozwoju i zdrowia swoich pociech.
Iwona Suma
opiekunka dziecięca
Swoją przyszłość zawodową od dawna wiązałam z pracą z dziećmi. Pierwsze doświadczenia oraz cierpliwość zdobyłam przy moich cudownych synach Adasiu, który ma 4 lata oraz Karolku, który ma 9 lat. Ukończyłam technikum ekonomiczne, a uprawnienia niezbędne do pracy z dziećmi zdobyłam kończąc Kurs Opiekuna Dziecięcego . Ze względu na dobro i bezpieczeństwo dzieci mam zamiar dalej pogłębiać swoją wiedzę. Jestem osobą odpowiedzialną, ciepłą, która łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi. Praca w żłobku i czas spędzony z maluszkami, daje mi dużo satysfakcji i ogrom radości, a za okazywane uczucia zostaję obdarowywana przez nie uśmiechem, ufnością, oraz ciepłem, co jest najlepszą motywacją do codziennej pracy. Moim marzeniem jest, aby dzieci jak najlepiej spędzały czas w żłobku i zawsze wracały do niego we wspomnieniach.
Alicja Kara
pomoc wychowawcy

Obecnie studiuję pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Od dawna wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi. Swoje doświadczenie zdobywałam już w wieku 15 lat pracując jako niania. Ta praca przynosi mi wiele satysfakcji, zwłaszcza wtedy kiedy widzę jak dziecko staje się co raz bardziej samodzielne, rozwija swoje talenty i zdobywa nowe umiejętności. Każde dziecko jest inne dlatego bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego małego człowieka. Dla mnie są to nieoszlifowane diamenty, które na moich oczach stają się brylantami. Uśmiech oraz zadowolenie dziecka przynosi mi uczucie radości, spełnienia, ale przede wszystkim jest dla mnie największa nagrodą za moją pracę.

Ilona Kabaja
opiekunka dziecięca
Studiuję pedagogikę ze specjalizacją przedszkolną i wczesnoszkolną na Akademii Ignatianum w Krakowie. Od kilku lat zdobywam niezbędne doświadczenie w pracy jak i poza nią. Uwielbiam momenty, kiedy na twarzy dziecka pojawia się uśmiech. Motywacja do pracy oraz poczucie radości w trakcie przebywania z dziećmi pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość i staram się aby maluchy w naszym żłobku nie narzekały na nudę.

Zajęcia

null