O nas

logo-big
Od 2009 roku z Wami!

„Baby at home” to miejsce gdzie można pozostawić malucha na cały dzień pod opieką wykwalifikowanej kadry.  Dziecko przebywa w domowej atmosferze , w małej grupie dzieci. Nasza grupa to maksymalnie 20 dzieci, co stwarza warunki indywidualnego podejścia do każdego malucha i poświęcenie mu niezbędnej uwagi.

W „Baby at home” dziecko przebywa w towarzystwie rówieśników, dzięki czemu może rowijać swoje umiejętności społeczne ; poznawać nowych kolegów i koleżanki, „uczyć się życia” i działania w grupie. Maluch stawiając swoje „pierwsze kroki w wielkim świecie” nie jest sam , ma swoją grupę rówieśniczą, która go wspiera. Dzieci w grupie uczą się wzajemnie od siebie, równocześnie ze sobą rywalizują, co rozwija poczucie własnej wartości i uczy samodzielności.
W „Baby at home”   każde dziecko jest naszym Specjalnym Gościem traktowanym z godnością i szacunkiem.

Trzeba jednak pamiętać , że „Baby at home” nie jest  domem , a nic nie zastąpi dziecku domu rodzinnego i czasu spędzonego z rodzicami.

Nasza kadra

Kadra naszych doświadczonych wychowawczyń:
null
mgr Żaneta Barycka
wychowawczyni
kierowniczka oddziału w Śledziejowicach
Z wykształcenia pedagog, ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym studia wyższe na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku pedagogika i studia podyplomowe z Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Akademii Ignatianum w Krakowie. Ukończyłam kurs wychowawców półkoloni i koloni. Pochodzę z województwa Świętokrzyskiego. Pracę w żłobku Baby at Home rozpoczęłam w czerwcu 2015 roku i jestem bardzo dumna z tego, że mogę tu pracować. Jest to dla mnie wyzwanie, które pozwala zdobywać nowe doświadczenie i wiedzę zarówno od dzieci, rodziców jak i koleżanek z pracy. Jako wychowawca staram się ukazywać dzieciom świat pełen szacunku i tolerancji. Ważne jest dla mnie indywidualne podejście do dziecka, ponieważ każde z nich jest inne, wspólnie odkrywamy jego możliwości, umiejętności i wspólnie pokonujemy trudności. W swojej pracy kieruję się zasadą systematyczności, konsekwencji i staram się taką postawę utrwalać u najmłodszych. Pragnę, aby każde doświadczenie zdobyte na „moim dworze”, było wspaniałym przeżyciem na „Państwa polu” Praca z maluszkiem to nie tylko zawód dla mnie, ale przede wszystkim ogromna pasja. Jestem osobą ciepłą, radosną, napełnioną pozytywną energią, lubię pomagać innym i jestem oddana swojej pracy całym sercem. Staram się, aby każdy minuta spędzona u nas przyniosła dziecku wiele radości i mogła wpłynąć na jego wszechstronny rozwój, ponieważ każdy postęp, nowy krok w przód dziecka jest najwspanialszą nagrodą dla nauczyciela.
mgr Izabela Ostańska
Kierowniczka oddziału w Koźmicach Wielkich
Swoją przygodę w pracy z najmłodszymi rozpoczęłam 3 lata temu. Wtedy – jeszcze jako studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej miałam okazję uczyć się i doświadczać dziecięcego świata. Obecnie, posiadając pełne uprawnienia nauczycielskie nadal pragnę się rozwijać nie tylko w teorii ale i praktyce – poprzez pracę, zabawę i codzienne smutki Małych Ludzi. To obcowanie z nimi pozwala patrzeć na świat z fascynacją i nigdy niegasnącą ciekawością. W swojej pracy staram się nie prowadzić, ale iść ramię w ramię – umożliwić samodzielne odkrywanie i badanie będąc cały czas obok. Służyć radą i wsparciem, cieszyć się z każdego sukcesu i motywować w razie porażki. Tylko w atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania dziecko może w pełni rozwinąć skrzydła a nauczyciel czerpać radość z wykonywanej pracy. Prowadzone przeze mnie zajęcia z elementami gry na gitarze, język migowy czy aktywność plastyczno-techniczna w sposób urozmaicony umożliwiają dzieciom naukę poprzez swobodny i pełen ekspresji kontakt ze sztuką.
mgr Natalia Dziki
nauczyciel prowadzący grupę przed-przedszkolną w Wieliczce
Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna. W mojej pracy staram się przekazać dzieciom najważniejsze wartości w życiu, dać poczucie bezpieczeństwa, oraz dać szanse na poznanie nowych rzeczy. Praca z dziećmi wymaga ode mnie stałego poszerzania swojej wiedzy, uśmiechu i zaangażowania. Satysfakcjonujące dla mnie jest, kiedy Dziecko chętnie uczestniczy w zajęciach oraz coraz sprawniej wykonuje powierzone mu zadania, dzięki czemu z uśmiechem może pochwalić się swoimi umiejętnościami. W swojej pracy staram się organizować zajęcia, gdzie Dziecko może bawić się różnymi materiałami plastycznymi poprzez, które może wyrazić siebie, oraz zajęcia gimnastyczne na których może uwolnić swoją dziecięcą energie. Staram się, aby każdy dzień w naszym Mini Żłobku był dla dziecka wyjątkowy, pełen radości, aby każde Dziecko codziennie z uśmiechem chciało do niego wracać.
Monika Gicala
wychowawczyni, kierowniczka oddziału Maluszków w Wieliczce
Praca w żłobku jest dla mnie nowym celem i przygodą w życiu. Chciałabym zapewnić fachowe prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych. Codziennie troszczę się o stan zdrowia i prawidłowy rozwój fizyczny dzieci przez zapewnienie im odpowiedniej opieki i pielęgnacji. Kurs „Opiekuna żłobkowego” który ukończyłam pozwolił mi dogłębnie poznać elementy prawidłowego rozwoju małego człowieka. Niezwykłe jest to, jak dziecko rośnie, uczy się i zdobywa nowe umiejętności, a my dorośli uczestniczymy w tym i w odpowiednim momencie pomagamy, tak aby nic nie zakłóciło tego procesu. Świat dziecięcej wrażliwości, wyobraźni i ekspresji, to dla mnie nie wysychające źródło inspiracji do codziennych działań w pracy i w życiu prywatnym gdzie czekają na mnie dwie wspaniałe córki Liliana i Nadia. Każda chwila w której mogę obserwować i jednocześnie uczestniczyć w rozwoju dzieci, patrzeć na ich radości i smutki jest dla mnie bezcenne. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem dziecka, miłością, wsparciem i zrozumieniem. Jestem osobą otwartą i radosną dzięki czemu łatwo nawiązuję kontakt z dziećmi. Planuję dalej pogłębiać swoją wiedzę i dokształcać się aby jak najlepiej móc spełniać się w tym zawodzie.
mgr Joanna Solecka
wychowawca
Jestem absolwentką studiów pedagogicznych o specjalności Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza oraz Interwencja Wychowawcza. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki Przedszkolnej. Praca z Dziećmi to dla mnie ogromna radość. Wielkiej satysfakcji dostarcza mi dostrzeganie jak dziecko z dnia na dzień czyni postępy. Posiadam łatwość w nawiązywaniu kontaktu z dziećmi co wpływa w korzystny sposób na ich rozwój. Jestem osobą empatyczną, cierpliwą i opanowaną. Mam dwóch synów a doświadczenia jakie pozyskuję w procesie wychowywania własnych dzieci na pewno w dużym stopniu ułatwiają dostrzeganie oraz wczucie się w potrzeby Dzieci. Uważam, że w pracy z Dziećmi najistotniejszą rzeczą jest zapewnienie Im poczucia bezpieczeństwa, aby mogły „otworzyć się” na nowe dotąd nieznane doświadczenia. W pracy z ,,naszymi Dziećmi” wykorzystuję umiejętności artystyczno-techniczne, wokalne i językowe. W żłobku prowadzę zajęcia z j. angielskiego. Zależy mi, aby Dzieci czerpały dużo radości podczas zajęć, a rodzice cieszyli się z prawidłowego rozwoju i zdrowia swoich pociech.
Iwona Suma
opiekunka dziecięca
Swoją przyszłość zawodową od dawna wiązałam z pracą z dziećmi. Pierwsze doświadczenia oraz cierpliwość zdobyłam przy moich cudownych synach Adasiu, który ma 4 lata oraz Karolku, który ma 9 lat. Ukończyłam technikum ekonomiczne, a uprawnienia niezbędne do pracy z dziećmi zdobyłam kończąc Kurs Opiekuna Dziecięcego . Ze względu na dobro i bezpieczeństwo dzieci mam zamiar dalej pogłębiać swoją wiedzę. Jestem osobą odpowiedzialną, ciepłą, która łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi. Praca w żłobku i czas spędzony z maluszkami, daje mi dużo satysfakcji i ogrom radości, a za okazywane uczucia zostaję obdarowywana przez nie uśmiechem, ufnością, oraz ciepłem, co jest najlepszą motywacją do codziennej pracy. Moim marzeniem jest, aby dzieci jak najlepiej spędzały czas w żłobku i zawsze wracały do niego we wspomnieniach.
Alicja Kara
pomoc wychowawcy

Obecnie studiuję pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Od dawna wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi. Swoje doświadczenie zdobywałam już w wieku 15 lat pracując jako niania. Ta praca przynosi mi wiele satysfakcji, zwłaszcza wtedy kiedy widzę jak dziecko staje się co raz bardziej samodzielne, rozwija swoje talenty i zdobywa nowe umiejętności. Każde dziecko jest inne dlatego bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego małego człowieka. Dla mnie są to nieoszlifowane diamenty, które na moich oczach stają się brylantami. Uśmiech oraz zadowolenie dziecka przynosi mi uczucie radości, spełnienia, ale przede wszystkim jest dla mnie największa nagrodą za moją pracę.

Ilona Kabaja
opiekunka dziecięca
Studiuję pedagogikę ze specjalizacją przedszkolną i wczesnoszkolną na Akademii Ignatianum w Krakowie. Od kilku lat zdobywam niezbędne doświadczenie w pracy jak i poza nią. Uwielbiam momenty, kiedy na twarzy dziecka pojawia się uśmiech. Motywacja do pracy oraz poczucie radości w trakcie przebywania z dziećmi pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość i staram się aby maluchy w naszym żłobku nie narzekały na nudę.
Weronika Chudoba
opiekunka dziecięca
Swoje pierwsze doświadczenie w opiece nad dziećmi zdobyłam już pomagając zajmować się swoim młodszym kuzynostwem. W wieku 16lat zaczęłam pracować wieczorami i w weekendy jako niania. Od zawsze chciałam pracować z dziećmi, praca z nimi sprawia mi wiele radości i motywuje mnie do poszerzenia swojej wiedzy. Dzieci, to mali ludzie, którzy przede wszystkim potrzebują miłości i zrozumienia. W opiece nad dziećmi najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz równowaga między czasem poświęconym na zabawę i odpoczynek. Lubię obserwować postępy jakie maluszki robią każdego dnia, to daje mi mnóstwo satysfakcji. Wkładam całe serce w opiekę nad dziećmi i ich wychowanie.

Zajęcia

null