O nas

logo-big
Od 2009 roku z Wami!

„Baby at home” to miejsce gdzie można pozostawić malucha na cały dzień pod opieką wykwalifikowanej kadry.  Dziecko przebywa w domowej atmosferze , w małej grupie dzieci. Nasza grupa to maksymalnie 20 dzieci, co stwarza warunki indywidualnego podejścia do każdego malucha i poświęcenie mu niezbędnej uwagi.

W „Baby at home” dziecko przebywa w towarzystwie rówieśników, dzięki czemu może rowijać swoje umiejętności społeczne ; poznawać nowych kolegów i koleżanki, „uczyć się życia” i działania w grupie. Maluch stawiając swoje „pierwsze kroki w wielkim świecie” nie jest sam , ma swoją grupę rówieśniczą, która go wspiera. Dzieci w grupie uczą się wzajemnie od siebie, równocześnie ze sobą rywalizują, co rozwija poczucie własnej wartości i uczy samodzielności.
W „Baby at home”   każde dziecko jest naszym Specjalnym Gościem traktowanym z godnością i szacunkiem.

Trzeba jednak pamiętać , że „Baby at home” nie jest  domem , a nic nie zastąpi dziecku domu rodzinnego i czasu spędzonego z rodzicami.

Nasza kadra

Kadra naszych doświadczonych wychowawczyń:
null
Iwona
Kierowniczka oddziału w Śledziejowicach
Swoją przyszłość zawodową od dawna wiązałam z pracą z dziećmi. Pierwsze doświadczenia oraz cierpliwość zdobyłam przy moich cudownych synach Adasiu, który ma 4 lata oraz Karolku, który ma 9 lat. Ukończyłam technikum ekonomiczne, a uprawnienia niezbędne do pracy z dziećmi zdobyłam kończąc Kurs Opiekuna Dziecięcego . Ze względu na dobro i bezpieczeństwo dzieci mam zamiar dalej pogłębiać swoją wiedzę. Jestem osobą odpowiedzialną, ciepłą, która łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi. Praca w żłobku i czas spędzony z maluszkami, daje mi dużo satysfakcji i ogrom radości, a za okazywane uczucia zostaję obdarowywana przez nie uśmiechem, ufnością, oraz ciepłem, co jest najlepszą motywacją do codziennej pracy. Moim marzeniem jest, aby dzieci jak najlepiej spędzały czas w żłobku i zawsze wracały do niego we wspomnieniach.
Katarzyna
wychowawczyni
Z wykształcenia i zamiłowania jestem pedagogiem. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika społeczno-opiekuńcza na Uniwersytecie Jagiellońskim. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości, jednocześnie przynosi nowe doświadczenie. Punktem wyjścia w moich relacjach z dzieckiem jest budowanie atmosfery opartej na zaufaniu i bezpieczeństwie, która jest początkiem pracy nad rozwojem dzieci. Przyjazna atmosfera, świetna zabawa, radość, bezpieczeństwo i spontaniczność dzieci to najważniejsze atrybuty mojej pracy. Moje zawodowe motto zawiera się w słowach Janusza Korczaka „Aby zrozumieć dziecko i jego świat, trzeba na ten świat spojrzeć jego oczyma i z jego perspektywy”.
Izabela
Kierowniczka oddziału w Koźmicach Wielkich
Swoją przygodę w pracy z najmłodszymi rozpoczęłam już jako studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, mając okazję uczyć się i doświadczać dziecięcego świata. Obecnie, posiadając pełne uprawnienia nauczycielskie nadal pragnę się rozwijać nie tylko w teorii ale i praktyce – poprzez pracę, zabawę i codzienne smutki Małych Ludzi. To obcowanie z nimi pozwala patrzeć na świat z fascynacją i nigdy niegasnącą ciekawością. W swojej pracy staram się nie prowadzić, ale iść ramię w ramię – umożliwić samodzielne odkrywanie i badanie będąc cały czas obok. Służyć radą i wsparciem, cieszyć się z każdego sukcesu i motywować w razie porażki. Tylko w atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania dziecko może w pełni rozwinąć skrzydła a nauczyciel czerpać radość z wykonywanej pracy. Prowadzone przeze mnie zajęcia z elementami gry na gitarze, język migowy czy aktywność plastyczno-techniczna w sposób urozmaicony umożliwiają dzieciom naukę poprzez swobodny i pełen ekspresji kontakt ze sztuką.
Alicja
wychowawczyni

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. Od dawna wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi. Swoje doświadczenie zdobywałam już w wieku 15 lat pracując jako niania. Ta praca przynosi mi wiele satysfakcji, zwłaszcza wtedy kiedy widzę jak dziecko staje się co raz bardziej samodzielne, rozwija swoje talenty i zdobywa nowe umiejętności. Każde dziecko jest inne dlatego bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego małego człowieka. Dla mnie są to nieoszlifowane diamenty, które na moich oczach stają się brylantami. Uśmiech oraz zadowolenie dziecka przynosi mi uczucie radości, spełnienia, ale przede wszystkim jest dla mnie największa nagrodą za moją pracę.

Karolina
wychowawczyni
Ukończyłam studia licencjackie z zakresu pedagogiki oraz studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej. Prace w naszym żłobku podjęłam i realizuję z wielką pasja, która pozwala mi zdobywać nowe doświadczenia a uśmiech dziecka jest dla mnie motywacją do codziennego działania. Ciocia Karolina – jestem radosną osobą, która ze swoimi pokładami cierpliwości wprowadzi dzieci w nowe, ciekawe doświadczenia, przygotowując kreatywne zajęcia, proste układy taneczne, sukcesywnie wprowadza stałe elementy dnia, ale przede wszystkim kiedy potrzeba przytuli i pocieszy zachęci do otwartości i rozwijania swoich umiejętności każdego małego człowieczka. Z ciocią Karoliną dzieci na pewno nie zaznają nudy, za to nauczą się wielu ciekawych i interesujących rzeczy. Przede wszystkim staram się być ważne, ale ważniejsze jest to, że zawsze obowiązkowa, punktualna i skrupulatna w wywiązywaniu się z obowiązków i opieki nad dzieciaczkami. Prywatnie jestem mama dwóch wspaniałych córek Amelki i Mai.
Katarzyna
wychowawczyni
Moim celem jest indywidualny rozwój moich podopiecznych oraz troska o ich bezpieczeństwo. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji. Kiedy widzę jak szybko się uczą i rozwijają to wiem ,że podjęłam dobrą decyzję wybierając prace z najmłodszymi. Łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi, kieruje się ich dobrem, a uśmiech na buzi Państwa Pociech jest dla mnie największą nagrodą. Jestem osobą ciepłą, uśmiechniętą i gotową do wyzwań jakie stawiają nam dzieci. Posiadam dyplom opiekunki dziecięcej. Prywatnie jestem mamą 14 letniej Anastazji . Interesuje się historią Polski, a wolny czas spędzam czytając książki.
Karolina
opiekunka dziecięca
Posiadam dyplom opiekunki dziecięcej. Dzieci to nasze największe skarby. Swoją pracą chciałabym pokazać, że dzieci to przede wszystkim mali ludzie, którzy tak jak każdy człowiek potrzebują: miłości,zrozumienia,kształcenia a czasem odrobiny swobody. Uwielbiam spędzać aktywnie czas z maluchami. Zabawa z dziećmi, wspólne wykonywanie prac plastycznych oraz śpiewanie im piosenek sprawia mi ogromną radość i satysfakcję. Interesuję się muzyką, modą, sportem oraz poszerzaniem wiedzy związanej z pracą z dziećmi. Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych chłopców.
Kamila
wychowawczyni
Obecnie studiuję pedagogikę na Akademii Ignatianum w Krakowie. Praca z dziećmi od zawsze była moim marzeniem. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam pracując jako niania 2.5 letniej Idy oraz zajmując się swoją siostrzyczka Lenką która ma już 7 lat. Jestem troskliwa, traktuję każdego malucha jako indywidualność, a przy tym stoję na straży jego bezpieczeństwa i harmonijnego rozwoju. Praca z maluszkami daje mi dużo zadowolenia, gdyż mam świadomość, że codziennie pomagam im odkrywać i zdobywać nowe umiejętności i wartości. Praca z dziećmi to moja pasja , każdy kontakt z nimi jest dla mnie ogromną radością. Nie ma szczerszych i wrażliwszych istot na tym świecie niż dzieci.
Małgorzata
opiekunka dziecięca
Wybrałam pracę w żłobku ponieważ opieka nad dziećmi daje mi dużo satysfakcji. Radosne serduszka i uśmiechy na twarzy są lekarstwem na wszystko i najpiękniejszą nagrodą za moją pracę. W każdym dziecku staram się dostrzec wyjątkowość i różnorodność zainteresowań, które staram się pomóc rozwijać poprzez naukę i zabawę. Od sześciu lat jestem szczęśliwą mamą córki Wiktorii, dzięki której nauczyłam się dystansu do świata, cierpliwości, pokory i bezwarunkowo miłości. Posiadam dyplom opiekunki dziecięcej. Lubię dobrą książkę oraz film.
Marcelina
opiekunka dziecięca

Swoje zamiłowanie do pracy z dziećmi odkryłam pracując w w klubie malucha w UK. Tam zdobyłam wiedzę oraz umiejętność opieki nad dziećmi. Znam wiele rymowanek angielskich, które przekazuje teraz naszym maluszkom. W Polsce ukończyłam kurs opiekuna żłobkowego gdzie pogłębiłam swoją wiedzę. Staram się być miłą i ciepłą osobą, gotową do wyzwań jakie stawiają dzieci. Każda chwila w której mogę obserwować i jednocześnie uczestniczyć w rozwoju dzieci, jest czymś wspaniałym. W wolnym czasie lubię czytać książki. Jestem również mamą dwójki dzieci Fabiana i Franceski.

Jadwiga
opiekunka dziecięca
Swoje pierwsze doświadczenia zdobywalam pracując jako niania 2 letniego Frania. Mozna powiedziec, ze praca z dziećmi to moja pasja, od dawna wiązałam swoją przyszłość zawodową z tą pracą . Przynosi mi to wiele radości i satysfakcji kiedy widze jak dzieci pod moją opieka stają sie co raz bardziej samodzielne. Ich radość oraz usmiech są głównym celem mojej pracy . Każde dziecko staram się traktować indywidualnie i pomóc mu rozwijać jego umiejętności. Posiadam dyplom opiekuna małego dziecka . Prywatnie jestem mama 2 wspanialych chlopcow: Nikosia(6 lat) i Filipka (5 lat).
Monika
opiekunka dziecięca

Podsiadam kwalifikacje opiekunki dziecięcej oraz doświadczenie w pracy z dziećmi. Jestem osobą odpowiedzialną, wrażliwą, ciepłą, pogodną oraz wyrozumiałą.Łatwo nawiązuje kontakt z małymi dziećmi.Praca z dziećmi jest dla mnie radością a ich uśmiech daje mi satysfakcję oraz motywację do dalszego działania.Praca z małymi dziećmi wymaga wysiłku ale moja akceptacja dziecka takim jakim jest daje mi poczucie bycia potrzebnym.Prywatnie jestem szczęśliwą mamą córki Alicji.

Zajęcia

null